Węgiel - Oferta

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na ogrzewanie swojego domu lub biura, to węgiel może być doskonałym wyborem. Dzięki wysokiej zawartości energii cieplnej, węgiel pozwala szybko i skutecznie nagrzewać pomieszczenia, nawet w największe mrozy. 

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości węgiel, pochodzący z najlepszych kopalń w Polsce. Oferujemy różne rodzaje i frakcje, które możemy dostarczyć w ilościach dostosowanych do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub firmy.

Kontakt

Godziny otwarcia

Pon-Pt 08:00-17:00 | Sob-Niedz nieczynne

Adres

Krakowska 24A, Limanowa 34-600

Węgiel kostka w ofercie Kampol.

Węgiel Kostka

Węgiel Kostka – Ogrzewanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste i efektywne jak dzięki niemu! Spraw, aby Twój dom był ciepły i przytulny, wybierając najwyższej jakości węgiel kostkę. Oszczędzaj pieniądze i dbaj o środowisko – wypróbuj już dziś!

Parametry techniczne:
Węgiel orzech bez tła.

Węgiel Orzech

Węgiel Orzech to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzać na kosztach ogrzewania swojego domu. Dzięki jego unikalnym właściwościom, osiągniesz równomierne i długotrwałe spalanie. Oszczędzaj pieniądze bez utraty ciepła – wybierz węgiel orzech!

Parametry techniczne:
Węgiel Ekomiał w ofercie Kampol.

Węgiel Miał Plus

Węgiel Miał Plus – Wybierz innowacyjny węgiel o doskonałych właściwościach opałowych i niskiej emisji CO2. To ekonomiczne ogrzewanie z dbałością o środowisko. Ciesz się komfortem i świadomością ochrony naszej planety!

Parametry techniczne:
Hołda ekogroszku.

Węgiel Groszek Plus

Węgiel Groszek Plus to wybór dla tych, którzy chcą ogrzewać swój dom w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Nie tylko zapewni on efektywne i ekonomiczne ogrzewanie, ale także pozytywnie wpłynie na stan naszej planety. Wybierz Groszek Plus i zadbaj o naszą planetę!

Parametry techniczne:
Węgiel koks w ofercie Kampol.

Węgiel Koks

Węgiel Koks – Jeśli szukasz niezawodnego i bezpiecznego źródła ciepła do swojego domu, wybierz Koks. Dzięki jego unikalnym właściwościom, możesz być pewny efektywnego działania ogrzewania przez długi czas. Ciesz się ciepłem i komfortem w swoim domu – wypróbuj Koks już dziś!

Parametry techniczne:
Elektrociepłownia z daleka na niebieskim tle.

Węgiel do celów energetycznych

Jesteśmy liderem w dostawie węgla do celów energetycznych na skalę hurtową. Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości węgla, dostosowanego do potrzeb Twojej działalności. Niezależnie od rozmiaru Twojego przedsiębiorstwa, możesz polegać na naszej niezawodności i profesjonalizmie.

Odkryj moc naszego węgla dla Twojego biznesu!

Zakup węgla krok po kroku

Zapoznaj się z dostępnymi rodzajami węgla

Sprawdź różne rodzaje węgla dostępne w ofercie, aby wybrać ten odpowiedni do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania oferty

Skorzystaj z dostępnych danych kontaktowych na stronie, aby skonsultować swoje wymagania i otrzymać spersonalizowaną ofertę.

Określ ilość węgla i preferowany termin dostawy

Wspólnie z nami ustal ilość węgla, którą potrzebujesz, oraz preferowany termin dostawy.

Porozmawiaj z nami o szczegółach logistycznych

Omów z nami szczegóły dotyczące miejsca dostawy i ewentualnych szczególnych wymagań logistycznych.

Zatwierdź zamówienie i ustal warunki płatności

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów, potwierdź zamówienie i ustal dogodne dla Ciebie warunki płatności.

Odbierz i sprawdź dostarczony węgiel

Po dostawie, dokładnie sprawdź otrzymany węgiel, upewnij się, że spełnia Twoje oczekiwania.

Ogniste serce natury, które otuli Twój dom ciepłem. Wybierz nasz węgiel najwyższej jakości i poczuj magię autentycznego komfortu w każdy zimowy wieczór.

Jest sprawą jasną że nie da się ocenić jakości węgla bez próby jego spalania. Dość istotne jest by był on jednak prawdziwie czarny i świecący co dobrze jest widać po opłukaniu przez deszcz i pozostawieniu na słońcu.
Dobry węgiel powinien mieć niską zawartość popiołu i siarki, wysoką kaloryczność oraz być łatwopalny i bezpieczny w użytkowaniu.

Zjawisko spiekalności w paleniskach węglowych jest niepożądane, gdyż grozi poważnymi zaburzeniami eksploatacyjnymi. Duże spieki koksowe (tzw. „niedopały”), powstałe ze spiekania (lepienia) się małych kawałków węgla mają znacznie mniejszą powierzchnię kontaktu z powietrzem. W wyniku takiego zachowania spowolniony jest przebieg spalania i zmniejsza się wydajność kotła. Utrudniony dostęp powietrza do wnętrza powoduje, że wzrastają straty niecałkowitego spalania (tzw. „niedopału”, czyli zwiększa się zawartość części palnych w popiele). W palnikach automatycznych spieki koksowe stwarzają ponadto poważną groźbę zakleszczenia palnika.

Groszek plus jest to paliwo stałe produkowane na bazie węgla kamiennego przeznaczone do wytwarzania energii cieplnej w nisko emisyjnych piecach z podajnikiem retortowym. Kotły z podajnikiem retortowym (potocznie nazywane kotłami retortowymi) inaczej „bez-rusztowe” są ekologicznymi i ekonomicznymi urządzeniami grzewczymi, które mogą by wykorzystywane do zaopatrywania w energię cieplną domów, gospodarstw domowych, zarówno jedno jak i wielo rodzinnych, dużych obiektów komunalnych, obiektów przemysłowych oraz w ciepłowniach jako źródło peryferyjne.

Sposób uzupełniania paliwa poprzez podajnik retortowy jest najbardziej komfortowym sposobem użytkowania kotła. Pobieranie węgla poprzez palnik odbywa się w sposób ciągły i równomierny. W kotłach retortowych jest możliwe zastosowanie nowoczesnych rozwiązań elektronicznych, kontrolujących na bieżąco pracę kotła (sterowanie przez mikrochip). Taki kocioł, przy zastosowaniu najwyższej jakości opału, wymaga tylko uzupełniania co jakiś czas (niekiedy co 7 dni) zbiornika z paliwem, usuwania popiołu oraz usuwania zanieczyszczeń z kanałów powietrznych raz na jakiś czas (zazwyczaj 14 dni), o czym wielu użytkowników kotłów retortowych zapomina.

Niska kaloryczność węgla to utrudnione rozpalanie, większa ilość popiołu i co za tym idzie większa ilość pracy, częstsze schodzenie do pieca aby dołożyć i kontrolować proces spalania a także krótszy czas palenia. Z kolei węgiel o kaloryczność 30 MJ/kg potrzebuje dużej ilości powietrza i nie w każdym piecu można wykorzystać drzemiący w nim potencjał. W piecach domowych najlepiej sprawdza się kaloryczność z przedziału 25-27 MJ/kg.

*AKCYZA: Od 2 stycznia 2012 roku węgiel kamienny i koks podlega opodatkowaniu akcyzą na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 108, poz. 626. z późn. zm.)

Stawka podatku akcyzowego wynosi dla wyrobów węglowych:

  • Kwota akcyzy na tonę węgla kamiennego: 30,46 zł netto,
  • Kwota akcyzy na tonę węgla brunatnego: 11,00 zł netto,
  • Kwota akcyzy na tonę koksu: 35,20 zł netto.

Przewidziano jednakże szereg zwolnień od akcyzy dla węgla i koksu zużywanych:

  1. do celów innych niż działalność gospodarcza m.in. przez: gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, podmioty lecznicze, jednostki organizacyjne pomocy społecznej,
  2. do prowadzenia niektórych rodzajów działalności gospodarczej, m.in.: w procesach rolniczych, ogrodniczych, w hodowli ryb oraz leśnictwie.

Dlatego też, w celu umożliwienia weryfikacji danych osobowych prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.